• OZNAM

•                                Materská škola, Osloboditeľov 36, Tekovské Lužany

Vážení rodičia!

Materská škola je do odvolania uzatvorená.

O otvorení prevádzky materskej školy, ako aj o podmienkach nástupu detí do MŠ, Vás budeme informovať podľa vývoja aktuálnej epidemiologickej  situácie  a podľa usmernení zriaďovateľa  prostredníctvom triednych učiteliek.

V Tekovských Lužanoch 20. 01. 2021

Gizela Pondelová, riaditeľka školy

•  MATERSKÁ ŠKOLA TEKOVSKÉ LUŽANY

Materská škola je do 22. januára 2021 uzatvorená.

Otvorenie je aktuálne po  testovaní škôl, ktoré má byť v rámci plošného testovania 23. januára a

24.januára 2021.

Prevádzka materskej školy  od 25.januára 2021 (a v akom rozsahu) bude závisieť od vývoja

aktuálnej epidemiologickej situácie na Slovensku v priebehu budúceho týždňa, od výsledkov

plošného testovania  a od rozhodnutia ministra školstva.

Nástup detí do materskej školy je zatiaĺ aktuálny len pre tých zákonných zástupcov, ktorí sa budú

vedieť preukázať negatívnym testom na COVID -19.

O aktuálnej situácii, ako aj o ďalšom postupe  a prípadných zmenách Vás budeme priebehu

budúceho týždňa informovať.

Predbežne žiadame zákonných zástupcov hlásiť záujem o materskú školu za uvedených podmienok,

(pre potreby personálneho zabezpečenía, rozsahu a spôsobom zabezpečenia stravovania), a to

do 20.januára 2021.

Tekovské Lužany 13.  januára 2020

• OZNAM

• Riaditeľstvo materskej školy po prerokovaní so  zriaďovateľom zabezpečuje  prevádzkovanie materskej školy od 11. januára 2021 /počas trvania núdzového stavu - zatiaľ do 24. januára 2021/  v obmedzenom režime na základe zváženia epidemiologickej situácie a odporúčaní Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR len pre deti zákonných zástupcov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a pre deti zákonných zástupcov, ktorým vyplýva z povahy práce, že nemôžu vykonávať prácu z domu a (home office/ a musia dochádzať do zamestnania v štandardnom mieste výkonu práce.

Podmienkou vstupu do budovy materskej školy je preukázanie negatívnym testom COVID 19 zákonným zástupcom, či sprievodnou osobou /test nie starší ako 7. január 2021/.

V prípade nepreukázania testu môže do budovy vstupovať  pri príchode do MŠ a odchode z MŠ  len dieťa.

Takémuto zákonnému zástupcovi dieťa preberieme pri vchode.

Každý zákonný zástupca pri nástupe predkladá Vyhlásenie o bezinfekčnosti , pri vstupe do budovy je povinný nosiť rúško a dezinfikovať ruky. Aj dieťa vstupuje len s rúškom, odchádza tiež s rúškom a dezinfikuje ruky.

Pre dieťa je potrebné zabezpečiť náhradné rúško.

Pre deti nezamestnaných zákonných zástupcov a zákonných zástupcov na materskej dovolenke, ako aj rodín, kde jeden zo zákonných zástupcov vykonáva prácu z domu, materská škola počas trvania núdzového stavu nie je zabezpečená.

Materská škola testovanie nezabezpečuje, každý zákonný zástupca si rieši testovanie zatiaľ individuálne.

Žiadame zákonných zástupcov, ktorých sa zabezpečenie prevádzky týka, aby nahlásili záujem o MŠ do stredy 6. januára 2021 prostredníctvom triednych učiteliek.

Gizela Pondelová, riaditeľka školy

• Materská škola Tekovské Lužany