• Zápis detí

• Zápis detí do materskej školy na školský rok 2020/2021

Zmena v zápise do MŠ !

Deň otvorených dverí 4. mája  sa ruší!

Žiadosti o prijatie do materskej školy  na školský rok 2020/2021 sa podávajú  od 30. apríla do 31. mája 2020.

Pri podaní žiadosti o prijatie dieťaťa do materskej školy sa nebude vyžadovať potvrdenie o  zdravotnom stave dieťaťa, avšak sa  bude vyžadovať pri nástupe do MŠ. Dieťa bude prijaté iba na adaptačný pobyt.

Žiadosti je možné podať aj elektronicky. Formulár je prístupný na webovom sídle školy: mstekluzany.edupage.org (časť  žiadosti)

Prijímanie žiadostí v riaditeľni ( vždy len 1rodič bez dieťaťa).  Vstup len s rúškom a ochrannými rukavicami po jednom:

4. mája 2020        8:00 h – 12:00 h

5. mája 2020        8:00 h – 12: 00 h

6. mája 2020      13:00 h – 15: 00 h

Termín je možné vopred dohodnúť  telefonicky alebo emailom: 036/ 7723 592   0911 497 970 (telefón riaditeľky)

mstekluzany36@gmail.com

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Változások az óvodai beiratkozással kapcsolatban!

A május 4.-i Nyitott nap nem valósul meg!

A 2020/2021-es iskolai évre  az óvodai beiratkozáshoz szükséges kérvény 2020.április 30.-a  és május 31.-e között érhető el.

A kérvények beadásakor nem szükséges a gyermekorvos igazolása a gyermek egészségügyi állapotáról,de az óvodába való lépéskor ez kötelező lesz. A gyerekek csak adaptációs időre lesznek felvéve.

A kérvényt  elektronikusan is be lehet nyújtani . A formanyomtatvány elérhető az óvoda weboldalán: :

mstekluzany.edupage.org /žiadosť részben/.

A kérvények leadása az  igazgatónő  irodájában  / 1 szülő, gyermek nélkül - belépés egyesével arcmaszkban és  kesztyűben/:

2020 május 4    8:00 -  12:00

2020 május 5    8:00 – 12:00

2020 május 6   13:00 – 15:00

Az időpont egyeztethető  telefonon vagy emailben : 036/ 7723 592   09 11 497 970 (az igazgatónő tel.sz.)

mstekluzany36@gmail.com

• Žiadosti o prijatie do materskej školy

• Termín podávania žiadostí o prijatie detí do materskej školy pre na školský rok 2020/2021 je  od 30. apríla 2020 do 31. mája 2020.

Pri podaní žiadosti o prijatie dieťaťa do materskej školy sa nebude vyžadovať potvrdenie o  zdravotnom stave. Dieťa bude prijaté iba na adaptačný pobyt.

Podrobnosti o spôsobe zabezpečenia prijímania detí do MŠ budú priebežne doplnené.

Odporúčame priebežne sledovať  webové sídlo školy.

Kontakt: 09 11 497 970 (telefón riaditeľky)

Email: mstekluzany36@gmail.com

Deň otvorených dverí  4.  mája  sa ruší!

Prijímanie žiadostí v riaditeľni ( vždy len 1rodič bez dieťaťa):

4. mája 2020       8:00 h – 12:00 h
            5. mája 2020       8:00 h – 12: 00 h
            6. mája 2020      13:00 h – 15: 00 h

Formulár  žiadosti tu > Formulár...

• Príspevky za materskú školu počas prerušenia prevádzky škôl od  16. 3. 2020

Oznamujeme rodičom, ktorých detí navštevujú materskú školu, aby z dôvodu prerušenia

prevádzky  pozastavili platby príspevkov do MŠ.

Zrealizované platby za mesiac marec (od 15. 3. do 27. 3.) a mesiac apríl budú presunuté na obdobie, kedy bude ukončené prerušenie vyučovania na školách.

O opätovnom obnovení príspevkov do materskej školy (prípadne o ich alikvotnej časti)  Vás budeme priebežne  informovať.

Príklad: V marci zaplatený príspevok v MŠ za apríl bude presunutý až na obdobie, kedy sa dieťa vráti opäť do materskej školy. To znamená, že v mesiaci apríl už neuhrádzame príspevok do MŠ.

• Milí rodičia našich detí!

• Terajšia situácia prinútila mnoho rodín fungovať v novom režime , novým systémom. Veríme, že máte dni, keď nič nestíhate, máte toho veľa, riešite ekonomické a niekedy až existenčné problémy. Na druhej strane Vám niektorým  táto situácia možno prináša priestor venovať sa jeden druhému viac, tráviť viac spoločných chvíľ, viac spolu komunikovať, spolu sa hrať a učiť sa.

Verte, že aj pre nás učiteľov znamená táto nová situáciu zmeny, ktoré sa tiež učíme spracovať a prispôsobiť sa im.  Preto Vám ponúkame možnosť dištančnej formy vzdelávania Vašich detí  prostredníctvom online komunikácie s Vašimi pani učiteľkami na triedach. Prosím, berte to ako ponuku, pomoc z ich strany. Nič nie je povinné. Rady by sme však boli pre Vás k dispozícii čo sa týka ponuky materiálov, pracovných listov, hier a rôznorodých aktivít určených pre Vaše deti.

Dávame Vám k dispozícii triedne e-maily, prostredníctvom ktorých môžete s pani učiteľkami komunikovať:

trieda Mačičky: zita.erika1234@gmail.com

trieda Lienky: gulcikova.pondelova@gmail.com

trieda Sovičky: rita.monika999@gmail.com

trieda Žabky: nemethova.kralikova@gmail.com

Verím, že Vám týmto spôsobom budeme nápomocné v tejto náročnej a neštandardnej situácii. A nezabúdajme. Základom je komunikovať. Nikto z nás nevie, ako dlho bude táto situácia trvať. Skúsme sa však na ňu pozrieť ako na príležitosť, stať sa všímavejším k nášmu okoliu a vďačným za spoločné chvíle strávené s rodinou a blízkymi. Všetkým želám veľa zdravia.

Gizela Pondelová

riaditeľka MŠ Tekovské Lužany

• Materská škola  je  od 16. marca do odvolania zatvorená!

V nevyhnutnom prípade sa kontaktujte len:

Na základe opatrení ústredného krízového štábu proti šíreniu koronavírusu sa

• zakazuje  zhromažďovať na verejných priestranstvách (námestia, detské ihriská, nákupné centrá...)
            • neodporúča navštevovať s deťmi starých rodičov, pretože oni sú najviac ohrození,
            • neodporúča  cestovať,

odporúča sa :

• zostať doma a mať pod dozorom aj deti, kde sa zdržiavajú,
            • styk s úradmi alebo lekárom riešiť elektronickou formou,
            • neprichádzať do veľmi  blízkeho kontaktu s osobami (odstup 1 meter bez podávania rúk)
            • dodržiavať preventívne opatrenia aj doma (dostatok dezinfekčných prostriedkov, časté umývanie rúk, kýchanie do papierovej jednorazovej vreckovky...)

• Materská škola Tekovské Lužany
        • Osloboditeľov 36, 935 41 Tekovské Lužany 935 41 Tekovské Lužany Slovakia